Światowy Dzień Drzewa

Światowy Dzień Drzewa to coroczne święto na cześć drzew. Jego celem jest podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety i promowanie działań na rzecz ich ochrony i sadzenia. W Polsce obchodzone jest 10 października. Drzewa pełnią bardzo ważną rolę w ekosystemie, wytwarzają tlen, pochłaniają dwutlenek węgla. Ponadto pomagają regulować klimat. Wpływają też pozytywnie na nasze zdrowie, zmniejszają zanieczyszczenia powietrza, łagodzą skutki wysokich temperatur. Z tej okazji w naszej szkole w klasach czwartych na lekcjach przyrody uczniowie wykonywali plakaty dotyczące znaczenia drzew. Przeprowadzone zostały pogadanki na temat "Dlaczego należy dbać o drzewa". Uczniowie kl. 2 d na zajęciach plastycznych przedstawiali drzewa w różnych porach roku. Dzieci z pozostałych klas I- III mogły zrobić sobie opaski na głowę. Prace dzieci udekorowały aulę szkolną, na której również znalazła się gazetka tematyczna. Celem przeprowadzonych działań było nie tylko podkreślenie roli drzew i lasów dla naszego życia, ale także zachęcenie dzieci do aktywnego uczestnictwa w ochronie przyrody.